Kobiece perspektywy

Zabójczy rozwój.

Zabójczy rozwój.

AMBICJA Renaty miała wilczy apetyt na rozwój. Wciąż go stymulowała, ukierunkowywała i zasilała nowymi pomysłami. Bez wątpienia działała zgodnie z dwoma wzorcami: więcej i więcej oraz wszystko naraz.

W efekcie, Renata na progu dni zaczynała noce, które były od dłuższego czasu, stanowczo za krótkie.
Angażująca praca zawodowa, spektakle ukochanego teatru tańca, zaawansowany angielski i hiszpański dla początkujących, joga i nordic walking, prowadzenie domu, blog, sztuka współczesna, klub czytelników, spotkania z bliskimi, notes wypchany kolejnymi super-pomysłami. Uff!

Niby wszystko było OK. Niby.
Rozwój pędził niczym ekspresowy pociąg, z okien którego widok jawi się jako kolorowe smugi. Narastająca niecierpliwość niszczyła przyjemność podróży.
Paradoksalnie Renata oddalała się mentalnie od CELU i SENSU tej podróży. Nie wiadomo kiedy, jakość zamieniła na ilość. Co gorsze, rzeczywiste PRAGNIENIA (te od serca) i MĄDROŚĆ ŻYCIOWĄ, ulokowała na peryferiach uwagi.

Żądna uznania i wygranej AMBICJA z cennego doradcy, stawiającego przed Renatą trudne WYZWANIA, stawała się najgorszym z możliwych prześladowców - bezwzględnym, działającym w imię jej dobra i to w białych rękawiczkach.


Na szczęście do zmiany, wystarczył jeden ostrzegawczy życiowy wstrząs. We wtorkowe popołudnie ciało Renaty zemdlało z przeciążenia. Bardziej nie chcąc niż chcąc, Renata zatrzymała się i z perspektywy szpitalnego łóżka, refleksyjnie spojrzała na swoje życie.

Oczami wyobraźni zobaczyła rozwidlenie torów. Jeden prowadził wprost do karoshi, drugi do spełnienia. Wolała ten drugi.

Parę dni później, między odgrzewaniem obiadu a jego finiszem, Renata doznała olśnienia. Zaskakując samą siebie krzyknęła w myślach: coaching!.
Coachingowa forma rozwoju bardzo jej odpowiadała ponieważ oferowała:

  1. inspirujące wsparcie w samodzielnym dokonywaniu zamierzonych zmian
  2. pracę w oparciu o własne: cele i pomysły, potencjał i zasoby, refleksje i odkrycia
  3. nauczenie się jak osiągać pożądane rezultaty i wykorzystywać kreatywne pomysły, pozostając w jak najlepszej kondycji.


Przesłania ujęte w pytania.
1. Jakie są Twoje relacje z własną AMBICJĄ?
2. Do czego Cię namawia i od czego odwodzi?
3. Co Twoja AMBICJA powinna mieć na uwadze, by mogła dobrze przysłużyć się Twojemu rozwojowi?