Kobiece perspektywy

INSPIRACJA

INSPIRACJA

Natchnąć może wszystko. INSPIRACJA lubi się pokazać, zabłysnąć, ale by był z niej pożytek, kobieta musi coś zdefiniować jako inspirację czyli po prostu ją wynaleźć.

INSPIRACJA wymaga troski, by akcja nie skończyła się przedwcześnie. Trzeba się nią zaopiekować, przestudiować i przetworzyć, by móc ją wykorzystać w zamierzonym działaniu.

INSPIRACJA wymaga zainwestowania kobiecej energii i zaangażowania, od wynajdywania i zbierania począwszy, poprzez rozmyślanie, na generowaniu rozwiązań, kreatywnych czy innowacyjnych, skończywszy.

INSPIRACJA wymaga ciekawości o znacznym poziomie otwartości, która działa jak detektor możliwości i generuje impulsy do akcji.

Jeśli kobieta spełni te wszystkie wymagania, to racjonalne racje wraz z pełną przeżyć i przeczuć, intuicją, podążą śladami INSPIRACJI, wzmacniając jej początkową wartość.

Warto korzystać z dobrych praktyk w tym szczególnym zbieractwie. Jedną z najprostszych, powszechnych i jednocześnie genialnie użytecznych metod, pozostaje utrwalanie INSPIRACJI w notesie. Tradycyjnie na papierze, jak to czynił choćby Leonardo da Vinci (ponoć używał notatników z gładkiego papieru, które nosił zawsze przy sobie) lub nowocześnie z użyciem elektronicznego nośnika.

Źródła wynajdywanych INSPIRACJI (klasyfikacja autorki):
1. własne doświadczenia - te, którym kobieta nadała znaczenie, które poddała refleksji; te z plusem i te z minusem
2. wypowiedzi w niezliczonych postaciach - tekst np. cytat, artykuł, reportaż, książka, post, wykład; wszelkie wypowiedzi artystyczne: film, rzeźba, teatr, performance, itd.;
nie sposób nie zaakcentować przy okazji - rozmów z drugim człowiekiem czy grupą ludzi, ważkich dyskursów zarówno przypadkiem złowionych, jak i celowo zainicjowanych i prowadzonych
3. obrazy - te widziane gołym albo uzbrojonym okiem oraz te malowane pod powiekami, za pomocą wyobraźni; przestrzenie ujarzmione ludzka ręką lub siłami natury
4. historie z poruszającymi losami bohaterów.

INSPIRACJA to dobrodziejstwo/zasób, dzięki któremu możemy lepiej i więcej, po nowemu.
Bez niej nie byłoby twórczości i dzieł, wynalazków, celowych zmian, piękna w postaci nadanej przez ludzką rękę, wyjścia poza utarte wzorce (w tym zjawiska thinking outside the box), podróży w nieznane, kuchni molekularnej, ..., resztę, w ramach ćwiczenia intelektualnego, dopisz sama.


Dobra wiadomość: Świat jest pełen INSPIRACJI przydatnych do stawania się tym kim chcesz i życia w preferowany przez siebie sposób. Czekają byś je wynalazła.