Kobiece perspektywy

Sprawa 67kg.

Sprawa 67kg.

Miała apetyt na wymarzoną wagę. Na progu Nowego Roku Grażyna położyła akcent na cyfrę 67 i swój świat zredukowała do cielesnej wagi, pomiarów i diety.

Wsparcie jakie sobie dawała polegało na pełnym szczególików planowaniu, analizowaniu tabeli pomiarów wagi i używaniu mentalnego kija, pozbawionego towarzystwa choćby szczupłej marchewki.
Ku zaskoczeniu Grażyny gramatura powinności i wyrzeczeń, ani nie dostarczała energii do zmian, ani nie zasilała jej smutnej WYTRWAŁOŚCI.

Gorzej, od czasu do czasu, z rumieńcem niepokoju i wstydu, na dietetyczne talerze wrzucała Grażyna czekoladowe lub przynajmniej pokryte czekoladą, 500 gram słodkiego grzechu, zapowiadającego ukojenie i SPOKÓJ.
Kiedy spokojna przyjemność mijała, Grażyna zaczynała sprawnie tworzyć opresyjne historie, z wątkami mrożącymi krew w jej żyłach: zjadłam swoje marzenia; cóż, to koniec - już po mnie; nie nadaję się do niczego. Potem wracała do diety.
W listopadzie, po raz kolejny, próbowała grubą kreską odciąć dotychczasowe niepowodzenia. Wierzyła, że w ten sposób uratuje resztki, potrzebnej jak energia, NADZIEI na 67 kg.

Kiedy dała się zaprosić do spotkania z własnym POMYSŁEM NA SIEBIE, jaki drzemał w jej WYOBRAŹNI sycącej się PRAGNIENIAMI i MARZENIAMI, to dotknęła głębszego sensu planowanej zmiany. Z łzą w oku spotkała tą, którą chciała się stać: Atrakcyjną Szefową swego życia (por. tekst tożsamość preferowana/składniki sukcesu kobiet).

To był przełom w sprawie 67kg, po którym z ODWAGĄ:
1. umieściła ów pomysł w centrum swej UWAGI
2. nadała mu znaczenie
3. przekuła go na plastyczną wizję, a następnie na atrakcyjne cele.

I tak, sprawa 67kg nabrała innego wymiaru. Straciła swój nieznośny ciężar - motywacja Grażyny odżyła, jej serce zyskało przyjemny dreszcz ekscytacji, a działania służące wygenerowanym celom nabrały lekkości.

Mimo tego, że poszczególne akcje zachowały sobie właściwy indeks trudności, stały się przysłowiową bułką z masłem.

Przesłania ujęte w pytania.

1. Jakie znaczenie nadajesz swojej najbardziej pożądanej aktualnie zmianie życiowej?
2. Co potencjalnie mogłabyś robić by efektywnie wspierać siebie w osiągnięciu tej zmiany?
3. Co potencjalnie mogłabyś robić by skutecznie sobie przeszkadzać w osiągnięciu tej zmiany?