Kobiece perspektywy

WIZERUNEK

WIZERUNEK

 

WIZERUNEK wart jest autoryzowania i dopieszczania.
Z dobrze, przemyślanym WIZERUNKIEM kobiecie jest nie tylko do twarzy. Zwykle przybywa jej pewności i odwagi, z którymi rusza w świat i zdobywa to czego pragnie.

WIZERUNEK pozwala zostać zauważoną i rozpoznawalną. Zamieszkać w pamięci ważnych dla nas osób. Stanowi kapitalny kapitał, ze wsparciem którego sięga się po sukces, tak osobisty, jak i zawodowy. Z korzystnym WIZERUNKIEM, uwiarygodnianym sposobem funkcjonowania, wyborami i dokonaniami, nie brak kobiecie dobrego samopoczucia.

Czym jest? WIZERUNEK to niepowtarzalna historia o sobie samej. Jest ona opowiadana, z udziałem świadomości lub bez, za pomocą wielu środków.
Mieszczą się one w następujących kategoriach:
1. wygląd
2. sposób bycia i obycie
3. postawy i wartości
4. działania
5. spotkania, kontakty i relacje interpersonalne
6. komunikacja, opisy werbalne i niewerbalne, profile i informacje
7. dobra materialne i przedmioty użytkowe
8. fotografie, filmy
9. publikacje i wystąpienia.

Czasem pracują dla kobiety nieomal wszystkie na raz, czasem małe ich grono, jak na przykład wtedy gdy podaje ona komuś wizytówkę. Jednak nie w ilości środków i sposobów siła, a w ich celowym doborze, jakości i kompozycji. W pomyśle i strategii.
Historia spójna z właścicielką, z jej wewnętrznym światem i ściśle korespondująca z preferowaną tożsamością to poziom mistrzowski.

Jest to do zrobienia.Krok pierwszy to ukierunkowana refleksja i wyprowadzona z niej decyzja kim kobieta chce być (w założeniu, potencjalnie może tym kimś się stać!). Jeśli to już wie, może rozważyć jaki WIZERUNEK spójny z tą tożsamością będzie prezentować.
To jak pisać powieść o sobie samej, swym życiu i relacji ze światem, porządkując wybrane treści i wątki, jedne z nich czyniąc pierwszoplanowymi – inne tłem. Kreując obraz bohaterki spójny i interesujący, dobrze ją charakteryzujący i wyróżniający spośród milionów kobiet, a co za tym idzie pozwalający ją rozpoznać i poznać. Warto wspomnieć, że i niedopowiedzenia grają w tym portrecie istotną rolę.

WIZERUNKU typu kopia (choćby była doskonała) lub typu maska, za którym skrywa się ktoś zupełnie inny i w tym sensie niespodziewany, nie polecam.

Dobra wiadomość: Ty decydujesz o tym, jaką dawką uwagi i konsekwencji obdarzysz swój wizerunek.