Kobiece perspektywy

poCZUCIE SKUTECZNOŚCI

poCZUCIE SKUTECZNOŚCI

 

PoCZUCIE SKUTECZNOŚCI to przekonanie kobiety, że działając może uzyskać zamierzony rezultat czyli że radzi sobie. Szeroko rzecz biorąc w życiu lub wąsko z tym konkretnym zadaniem, wyzwaniem, trudnością lub problemem.

 

Może zgarniać pożądane rezultaty, ponieważ nauczyła się zdobywać i nabrała wprawy w trakcie robienia swego. Po prostu, choć nie zawsze tak prosto, potrafi wykorzystać posiadane umiejętności i zastosować wiedze w praktyce. Wie co, jak i po co.

Może kolekcjonować interesujące ją skutki, bo dostrzega własne możliwości, w tym posiadane zasoby zasobne i pola, na których one zapracują na sukces i to z nawiązką. Ma zatem to czego jej trzeba, by zorganizować i przeprowadzić skuteczne działania, ściśle związane z jej pragnieniami, marzeniami, dążeniami i celami,  intencjami i zasadami, zobowiązaniami względem siebie i preferencjami.

Poza tym kobieta ta doskonale rozumie, że to dzisiejsze decyzje budują jej przyszłość.

 

Kiedy poCZUCIE SKUTECZNOŚCI kontaktuje się z kobietą?

 
  1. gdy chodzi jej po głowie decyzja o podjęciu się czegoś np. rozpoczęciu nauki języka japońskiego czy zrobieniu zakupów chorej sąsiadce, poCZUCIE SKUTECZNOŚCI podpowie by podjąć się tego
 
  1. jeśli nastanie czas podjęcia konkretnych działań poCZUCIE SKUTECZNOŚCI dostarczy turbodoładowania motywacji, która stymuluje tą akcję
 
  1. gdy celem kobiety staje się zmiana zachowania np. zmiana stylu odżywiania, dostosowanie się do zaleceń lekarskich czy systematyczne uprawianie Nordic walking, poCZUCIE SKUTECZNOŚCI pomoże, krok po kroku, dokonać tego
 
  1. kiedy w drodze do celu trzeba współpracować z własną wytrwałością np. przez dwa lata budować dom albo wychowywać dzieci poCZUCIE SKUTECZNOŚCI  scementuje związek z nią
 
  1. w przypadku obcowania ze stresem poCZUCIE SKUTECZNOŚCI dołoży swój wkład do ruchu neurotransmiterów (np. endorfin), co ułatwi radzenie sobie ze stresem i złagodzi te jego skutki, które znaczą swą obecność językiem fizjologii.
 

poCZUCIE SKUTECZNOŚCI jest miłe w obejściu. Wiąże się z klimatem zadowolenia, satysfakcji i pożądanego przez wielu, niczym wisienka na torcie, spełnienia.

 

Jest jedno ale. Może szkodzić kobiecie przeszacowując jej możliwości, serwując radę o oszczędzaniu wysiłku czy podsuwając uproszczone, nietrafne plany działania – niby wystarczające. Wtedy zapewne wyląduje ona z ręką w nocniku pełnym gorszych wyników lub co gorsza złych. W tym kontekście porcja refleksji w działaniu i refleksyjnego działania, nomen omen skutecznie, z obłoków sprowadzi na ziemię.

 

Dobra wiadomość: jeśli będziesz zbierać pożądany skutek do pożądanego skutku, zbierzesz  miarkę poCZUCIA SKUTECZNOŚCI, która pozwoli Ci lepiej żyć.