Kobiece perspektywy

Tak - nie - tak - nie... może jednak?

Tak - nie - tak - nie... może jednak?

Stanęła w progu, oczami badając dywan niczym dziecko, które tu będąc chce nam powiedzieć, że go nie ma. Wydawało mi się, że jej nieZDECYDOWANIE wyprzedza ją i jej MOC o dobre 3 kroki. Kiedy usiadła i przejrzała się nieśmiało w moich oczach, nieoczekiwanie śmiało podzieliła się tym co spowodowało jej obecność. Przyszła, ponieważ chciała zdecydować, wybrać, pożegnać rozterki i dylemat. Pragnęła podjąć konkretną tzw. dobrą decyzję. Znaczenie tego postanowienia w skali 0-10 oceniała na 9. Miała więc poważne wyzwanie.

Z sesji na sesję jej głos rozbrzmiewał mocniej, jakby oznajmiał pojawianie się ODWAGI zdolnej pomóc sięgnąć po to czego chce. Zakładała, że jeśli będzie mieć w ręce wspomnianą decyzję, to tym samym skieruje jasny strumień światła na swą przyszłość. W nim zobaczy możliwe drogi - możliwości drogie jej sercu. Wtedy wreszcie ruszy z miejsca.

Impulsy do rozwoju wykonały swą pracę. Splotła własnymi rękoma w jedną historię kilka wątków. O pierwszym, jak obliczyła, nie myślała od jakiś 9 lat. Drugi wątek jakby żył z nią gdzieś pod skórą. Czuła jego obecność, ale nie zaistniał w jej słowach i nie umiała z nim nic zrobić w towarzystwie ŚWIADOMOŚCI. Trzeci znała bardzo dobrze i bez zastanawiania odwracała się do niego plecami, chcąc zapomnieć, że wszystko ma swoją cenę.

Podjęła konkretną tzw. dobrą decyzję, ku jej zaskoczeniu w czasie zdecydowanie krótszym niż zakładała a zaznaczonym 20 wschodami Słońca. Zaraz po tym okazała się wyższa o pełne 11 cm, a ciało nabrało wigoru nie pytając jej o zdanie. Była bardzo zadowolona i dobrze ustawiła swą przyszłość.

Jakie to wątki?
Wątek 1: chcę być Osobą w akcji. Streszczenie: Była to kusząca tożsamość dorosłej kobiety, otwartej i ciekawej świata. Kobieta ta potrafi generować swój dobrostan i być samowystarczalną psychicznie. Zabezpiecza sobie płynność finansową. Dba o siebie i swe zdrowie, o swoją autonomię w szczególności. Uznaje, że jest ważna i ważny jest jej świat. Poszukuje możliwości robienia różnych rzeczy - zdobywania różnorodnych doświadczeń zawodowych i życiowych. Z łatwością przechodzi do działania. Posiada generalnie satysfakcjonujące relacje z ludźmi. Problemy przekłada na twórczość i wyzwania. Jest w akcji, a jej akcje systematycznie idą w górę.

Wątek 2: moje najważniejsze wartości. Oto one: bezpieczeństwo, przynależność, kreatywność, osiągnięcia, różnorodność. Ustanowienie tej konkretnej i dobrej decyzji umożliwiło Osobie w akcji wzmocnić AKTYWNOŚĆ na rzecz ich realizacji.

Wątek 3: korzyści i starty związane z każdą opcją wyboru. W telegraficznym skrócie: okazało się, że święty spokój prowadził do większych strat niż zysków. Bezpieczeństwo oparte na mocnych fundamentach zostało uznane za korzystniejsze od stanu przetrwalnika chroniącego przed niekorzystnymi warunkami i redukującego bogactwo życia emocjonalnego.

Przesłania ujęte w pytania.
1. Jaka decyzja jest obecnie najważniejsza dla stawania się tym kim chcesz?
2. Co musisz zobaczyć/usłyszeć/poczuć by decyzja ta była najlepszą z możliwych?
3. Które z zakładanych korzyści i start obdarzysz najbardziej wnikliwą uwagą i refleksją?